2018 ZO ve filmu

 

Rok 2018 je pro náš spolek výjimečný, to ostatně všude uvádíme už od jeho začátku. Váže se k němu několik výročí, která jsou pro nás v souvislosti se spolkem významná, zejména pak s ohledem na rok 1968, kdy náš spolek byl založen.

A dnes, 21. 8. 2018, kdy si připomínáme (rovněž) 50 let od vpádu vojsk Varšavské smlouvy, která negativně a nezvratně tolik poznamenala nejednoho našince, přinášíme pozitivní informaci z činnosti spolku. Ten naštěstí rokem '68 tolik poznamenán nebyl a od samého počátku své činnosti hýřil aktivitou směřující k trvalé chovatelské prosperitě.

A právě naše aktivita a pověst patrně stála za tím, že jsme byli o letošních prázdninách osloveni nejmenovanou filmovou produkcí, jestli bychom se se svými zvířaty nemohli podílet na výrobně nového českého (opět nejmenovaného) filmu. Není jistě třeba dlouhého pojednání o tom, že souhlas s takovou nabídkou přišel v podstatě okamžitě, ono ne každý den člověk takovouto nabídku dostane a jakákoli forma prezentace naší činnosti a zvířat samých je ku všeobecnému prospěchu.

Sice nelze uvést žádné další podrobnosti týkající se onoho kinematografického počinu, k čemuž jsme se ostatně (a logicky) zavázali, ale pro Jiřinu Bauerovou, Pavlu Kocábkovou (i s Kubou), Karla Mariana a Davida Rameše se jednalo o velice zajímavou zkušenost a nabídky na takového strávení jednoho prázdninového dne rozhodně nelitovali. O to víc, že všichni nakonec měli možnost tvořit i „kompars“ v jedné ze scén, která nám vůbec nebyla cizí, protože v té šlo o prohlídku chovatelské výstavy…

Více opravu sdělit nemůžeme, snad jen to, že film by měl být uveden do kin v roce 2019 a poté budou i aktualizovány tyto stránky 😊

 

 

TOPlist