Publikace o holubech

Emanuel Pangrác - HOLUBI na pokraji 21. století

Čtyřdílný soubor "HOLUBI" vznikl jen a díky nezlomné touze filantropického holubáře, který si stanovil jediný cíl - pokud možno všechny své léty nabyté zkušenosti (a nejen své) písemně uchovat tak, aby z nich mohli čerpat další chovatelé, pokračovatelé, holubáři. Celý soubor osobně zpracoval v rukopise a následně se na něm podílel "rodinný" tým lidí, přičemž financován byl jen poslední článek - tiskárna.

Celkem soubor popisuje 641 druhů (či plemen) holubů, a to na více jak 1 200 stranách s 2 675 barevnými obrázky! Celé toto monumentální dílo bylo oceněno jak holubářskými specialisty (viz níže), tak byl např. podán návrh na uvedení v Guinessově knize rekordů. Oblibu mezi čtenáři si dílo získalo velmi rychle, a to z více důvodů. Tím první byl jazyk, jakým jsou knihy psány. Nejde o strojové encyklopedické popisování daného (tedy alespoň ne vždy), ale o často hovorové citace jednotlivých holubářů - chovatelů daného plemene. Dalším důvodem jsou koncové ceny pro zákazníka, které byly stanoveny co nejníže, a to prostým vydělením ceny celého nákladu počtem výtisků. Autor (autoři a celý realizační tým) pracoval nezištně, i to je jistě v dnešní době mimořádný počin.

Po několika letech, kdy byl první díl beznadějně vyprodán, vyšel v pátek 23. října 2015 druhé, mírně upravené vydání. Kniha vyšla jednak jako dárek k autorovým 80. narozeninám a zároveň tak mohli být uspokojeni ti čtenáři, kteří neměli možnost (nebo nestihli) si celou sérii pořídit.

POZOR - v současnosti je zcela vyprodán druhý díl! Jeho dotisk je naplánován na přelom let 2017/2018.

 

Další informace a objednávky na telefonech 416 873 575, 732 435 826, nebo mailu davidram@seznam.cz

Výkup kůží

ZO ČSCH Cítov, smluvní partner společnosti Tonak a.s., vykupuje od chovatelů králičí kůže. Ty musí být zcela suché, vypnuté, bez hlavy, předních nožiček a pírka, případně bez tukových pásů. Nesmí být znečištěny, napadeny parazity či plesnivé, chemicky ošetřené, zmražené. Nevykupují se kůže dlouhosrstých plemen králíků.

DBEJTE NA TO, ABY KŮŽE NEBYLY POŠKOZENY ŠKŮDCI. NAPADENÉ KŮŽE NEVY-KUPUJEME!

Aktuální výkupní cena je 100 Kč za 1 kilogram. Chovateli je tedy dodávka kůží zvážena a peníze jsou ihned vyplaceny v hotovosti. V případě dodávky většího množství je vhodné se předem objednat. Pokud chovatel dodá čistě bílé králičí kožky, je cena za 1 kg vyšší.

Výkupním místem je chovatelský areál, tedy 277 04 Cítov 421, výkup probíhá v pondělí a ve čtvrtek v čase 10:00 až 11:15. Aktuální informace podá př. Josef Jaroš, mobil 721 080 286, mail jaros12@seznam.cz.

 

Pronájem areálu

Pro účely prezentací, konferencí, oslav či setkání si lze pronajmout náš chovatelský areál, a to konkrétně: venkovní přístupový prostor, zádveří, kuchyň (vč. vybavení), toalety a společenský sál (pronajímány nejsou výstavní prostory zvířat a kancelář). Celkem se jedná o výměru 168,6 m2.

Cena

  • základní jednorázový poplatek 1 500 Kč/den (při delším pronájmu individuální kalkulace) 
  • úhrada spotřebovaných energií - elektro 8 Kč/kWh, plyn 18 Kč/kWh, voda se při běžných spotřebách neúčtuje

Smlouva o pronájmu

Před samotným pronájmem je uzavřena krátká nájemní smlouva, kde jsou definovány přesné podmínky pronájmu.

TOPlist